Mielőtt tovább olvasnál, szeretnék gratulálni! 

Benne vagy abban szűk szegmensben Magyarországon, akiknek fontos a saját maguk fejlődése és szeretnének minőségi javulást az életükben. Már az, hogy itt vagy, megtetted az első lépést a fejlődés útján! 

 

Gondolom benned is felmerül, hogy mi is az a life coaching, hisz egyre többször halljuk ezt a kifejezést, de nem igazán tudjuk jól definiálni még. Annyit talán már hallhattunk, hogy valami emberekkel kapcsolatos fejlesztési technika. 

 

Sokszor még az ismerőseim is meg szokták kérdezni, hogy mi is az a life coaching, mivel is foglalkozom? :)

Sokszor szoktak a life coachingot keverni az életmód tanácsadással de azt kell, hogy mondjam bizony ez a két fogalom nem ugyan az. Azért nehéz megfogalmazni mert nincs jó magyar megfelelője. Az egyik legnagyobb különbség hogy mi nem adunk tanácsot! A coaching során kérdesekkel, feladatokkal és coach technikákkal próbáljuk segíteni az embereket hogy könnyebben meg tudják oldani problémáikat, elakadásaikat vagy nehézségeiket.

A másik tévhit hogy csak azoknak ajanlott coach-hoz elmenni akiknek komoly problémáik vannak. Ki kell emelnem hogy a coaching az nem terápia! A coaching teljesen egészséges és normális emberek számára szól.

 

Kinek érdemes coachingban gondolkodnia?

Mivel mindenkinek vannak kisebb nagyobb problémai az életben, amivel valamiért nem tud megküzdeni ebből adódik, hogy a coachingot nagyon széles körben lehet alkalmazni kortól és nemtől függetlenül! Legyen szó párkapcsolati vagy munkahelyi problémáról, szülő-kamasz konfliktusról, célok kitűzésének nehézségeiről vagy döntéshelyzetről, mint pl. pályaválasztás. Ezért nagyon hatékony eszköz, hisz az élet legtöbb területén alkalmazható.

 

Milyen hosszú egy coaching folyamat?

Általában telefonon szoktuk felvenni a kapcsolatot, ahol érdemes már röviden összefoglalni, hogy milyen ügyben szeretnétek megkeresni. Ekkor egyeztetünk egy időpontot, hogy mikor legyen az első találkozó.

A coaching űlések általában 60-90 percesek

 

A coaching egy bizalmi viszony, amiben a cochee megoszthatja gondolatait, kétségeit és nyitott arra, hogy elinduljon a megoldás felé vezető úton. Szóval lehetsz nő vagy férfi, fiatal vagy idősebb, nincs semmilyen megkötés csak egy dolog! A coaching során TE fogsz elsősorban dolgozni, mint ahogy a sportban is nem az edző futja az olimpiai időt Ő csak segíti kihozni a sportolóból a legjobbat.

 http://www.life-coach-mediator.hu/coaching/

http://www.andreacoaching.hu/coaching.html

 

Coaching folyamata:

Az első, kedvezményes árú találkozáson megismerkedünk egymással, a coaching fogalmával és feltárjuk a problémát, melynek ismeretében kialakítjuk a hatékony együttműködés kereteit (ár, ülések gyakorisága, helyszín stb.). Ezek alapján eldöntjük, hogy belevágunk-e a coaching izgalmas folyamatába együtt. Az ezt követő alkalmakon irányított beszélgetés zajlik. A coaching folyamat során elhangzott információk szigorúan titkosak. A folyamat során a coach értő figyelmével, releváns kérdéseivel és a beszélgetés célfókuszú irányításával és egyéb technikai eszközökkel, gyakorlatokkal hatékonyan inspirálja a hozzá fordulókat, és a meglévő erőforrásaikat felhasználva és fejlesztve vezeti őket a számukra legjobb megoldáshoz, a közösen megállapított cél eléréséhez. A coach empatikusan végigkíséri a változás útján partnerét és támogatja mindeközben abban, hogy tisztább képet kapjon saját értékei, aktuális élethelyzete és a megoldási lehetőségek vonatkozásában, illetve motiválja és megerősíti a megoldási út kiválasztásában, szükség esetén segíti tanácsaival meglátásaival. Coaching folyamatban egyénre szabottan történik a személyiségfejlesztés, önismeret erősítés és önbizalom növelés és a folyamat alapját képezi a folyamatos kölcsönös visszajelzés.

A coaching folyamat hatékonyságának köszönhetően már rövid idő alatt is jelentős pozitív változások érhetőek el - a coaching folyamata általában 5-10 ülést foglal magában.